Лікувально-діагностичний корпус дозволяє приймати до 500 пацієнтів в день (в санаторії лікується велика кількість пацієнтів, які проживають в інших готелях курорту).  Основним лікувальним фактором санаторію є дві мінеральні води Шаянського родовища:

Мінеральна вода “Шаян-242” – вуглекисла, кремниста, малої мінералізації, гідрокарбонатно-натрієва, слабокисла, холодна. Загальна мінералізація – 3,06 г/л, температура - 17?С. Це – мінеральна вода, яку споживачі можуть купити на території України під маркою «Шаянська», «Заповітна».

Мінеральна вода “Шаян-4” – вуглекисла, гідрокарбонатна кальцієво-натрієва, кремниста, магнієва, середньої мінералізації, слабокисла, холодна. Загальна мінералізація – 5.2 г/л, температура - 16?С. В масовому продажу її немає так, як за межами надр через декілька годин вона втрачає свої властивості.

Ці мінеральні води мають лікувальні властивості при використанні в питному режимі. Вони мають детергентну дію (розчиняють слиз, яким покрита слизова), а потім спричинюють протизапальну дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, стимулюють утворення та виділення жовчі, зменшують гідростатичний тиск в 12-перстній кишці, покращують відтік панкреатичного соку. Мають стимулюючу дію на кишківник. Зменшення гідростатичного тиску в паренхіматозних органах (зокрема печінці та підшлунковій залозі) створює умови для покращення функціонування останніх. Шаянські мінеральні води мають здатність олужнювати внутрішні середовища організму, тобто придатні до патогенетичного лікування всіх форм ацидозу. Наявність кремнію та магнію забезпечує сечогінний ефект їх. Метакремнієва кислота є одним з найефективніших природних адаптогенів. Тому і покази до використання шаянських мінеральних вод досить широкі:

  1. Гастроентерологічні захворювання: езофагіт, гастрит, дуоденіт, коліт (неінфекційний), виразкова хвороба шлунку, 12-палої кишки, холецистит, холангіт, гепатит, панкреатит.
  2. Захворювання сечовидільної системи: сечокам’яна хвороба (без явищ ниркової коліки), хронічний пієлонефрит, цистит, стан після оперативного втручання на нирках та сечовидільних шляхах.
  3.  Цукровий діабет І-ІІ типу, легкого, середнього та важкого ступенів в фазі стабільної компенсації, субкомпенсації.
  4. Порушення обміну речовин (ожиріння,подагра,оксалатурія,сечокислий діатез).
  5. Метаболічний синдром.
  6. Синдром хронічної втоми.   

              Супутні захворювання:    

    1. Захворювання опорно-рухового апарату: артрит, артроз, остеохондроз.

    2. Сколіоз.

    3. Деформуючий спондильоз.

    4. Килах Шморля.

    5. Порушення біомеханіки хребта внаслідок випадання диску.

    6. Початкової стадії хвороби Бехтерова.

    7. Люмбаго, люмбальгія.


  Протипоказання:
• загальні протипоказання, що виключають направлення хворих у санаторій;
• рубцеве звуження стравоходу і кишок із порушенням прохідності, стриктура загального жовчного протоку;
• виразкова хвороба шлунка (ускладнена стенозом воротаря), 12-палої кишки з повторними кровотечами, ускладнена пенетрацією, малігнізацією виразки, хвороба Золінгера-Еллісона;
• хвороби кишківника туберкульозної, паразитарної етіології, неспецифічний виразковий коліт;
• ускладнення після операцій, які потребують стаціонарного лікування у хірургічних відділеннях;
• хронічний пієлонефрит в стадії загострення;
• ХНН ІІ-ІІІ ступеня;
• ниркова гіпертензія (АТ перевищує 180/100 мм рт.ст);
• цукровий діабет важкого ступеню,  декомпенсований, схильний до кетоацидозу та гіпоглікемічних станів.

 

Мінеральна вода, як і кожний лікарський засіб має побічні дії, ускладнення та протипокази до прийому. Але, враховуючи малу мінералізацію шаянських мінеральних вод, порівняно невелику кількість натрію, наявність сечогінного ефекту, можна нехтувати тою водною нагрузкою яка формує протипокази до прийому мінеральних вод при серцево-судинних захворюваннях та захворюваннях нирок. Тобто протипокази до лікування в санаторії звужені, в порівнянні з багатьма іншими аналогічними бальнео-кліматичними лікувальними закладами.

 Використання природних лікувальних факторів в санаторії гармонійно доповнюється іншими методами лікування та оздоровлення. До послуг відпочиваючих:

   

 Відділення лікувальних ванн (14 ванн).  Ванни з настоями лікувальних трав, морською сіллю, ароматичні ванни, але найбільш цінними лікувальними ваннами є ванни з мінеральною водою №242 (наявність високої концентрації вуглекислоти та гармонійного спектру інших мінеральних речовин забезпечує адаптогенні, коронаролітичні, бронхолітичні властивості наших мінеральних ванн, покращення периферичної мікроциркуляції та венозного тонусу).

         

                                                          

  Відділення озокеритолікування  (12 кушеток) використовує аплікаційні методи теплолікування, які спричиняють локальний протизапальний  антисептичний та антиспастичний вплив на пошкоджені ділянки організму.

 

 

Відділення апаратної фізіотерапії: представлені всі основні технології апаратної фізіотерапії. Деякі з них: ампліпульс, діадинамотерапія, магнітотерапія, лікування ультрафіолетом, лазеротерапія, гальванізація та електрофорез, д’арсонвалізація, ультразвукова терапія та ультрафонофорез.

                                            
                                 

                                                        Кабінет підводного витягу хребта

 Метод є одним з найбільш ефективних для лікування та профілактики захворювань хребта.

*Для проходження даної процедури необхідно мати при собі дані обстеження хребта (МРТ).

** Maca тіла пацієнта не повинна перевищувати 100 кг.

*** Не рекомендовано людям, чий вік сягнув 60 років.

  

 

                                                     Кабінет гідрофотомагнітотерапії

Гідрофотомагнітна вихорна ванна "Купава" ефективна при сексуальних розладах,статевій слабості,захворюваннях опорно-рухового апарату,невропатіях та ангіопатіях нижніх кінцівок.

                           

 

                                                      Кабінет гідромасажу

                    

                                            Клініко-біохімічна лабораторія

 

 

 

 


      

 

                                     

                                                 Кабінет ручного масажу та ЛФК                        

 

 

 

 

 

 

 

                       

                                        Пневмопресотерапія, лімфодренаж та кріосауна               

      

 

                                                         «Соляна кімната»                                        

      

 

                                                    Інгаляторій та аромотерапія  

                                                 

                                                          Кабінет механотерапії стоп

                                              


         

 *** Повернення коштів,  сплачених попередньо за лікувальні процедури здійснюються на підставі письмового звернення Відпочиваючого за рішенням адміністрації при наявності поважних причин, які мають бути документально підтверджені. при цьому гроші за поточну добу поверненню не підлягають, незалежно від причини відмови від процедури.